Rozšírenie vodičského oprávnenia skupina A2 na skupinu A

(A2 motocykel do 35kW, A motocykel nad 35kW)

19. 1. 2013 vošla do platnosti nová kategorizácia motocyklov, ktorá viacerým, najmä mladším motorkárom, skomplikovala život. Veková hranica na získanie vodičského oprávnenia skupiny A, teda na „veľkú“ motorku bez obmedzenia výkonu, sa stanovila na 24 rokov, prípadne na 20 rokov s preukázaním dvojročnej praxe na motorke s výkonom do 35 kW (skupina A2).

Ohľadom rozširovania oprávnenia na vedenie motocyklov nie sú podávané správne informácie a sú dosť skreslené informácie pre záujemcov. Viacerí záujemcovia sa  domnievajú, že na rozšírenie vodičského oprávnenia z A2 na A stačí  zdokladovať dvojročnú prax na motorke príslušnej kategórie a automaticky bude oprávnenie rozšírené. Nie je to však úplne pravda.

Sú prakticky dve možnosti rozšírenia vodičského oprávnenia:

 osobitná skúška, pri osobitnej skúške je potrebné vykonať jazdu na cvičisku a v premávke pod dohľadom policajta. Pred skúškou je potrebné predložiť potvrdenie od lekára na žiadosti o vydanie vodičského oprávnenia skupiny A, čestné prehlásenie o dvojročnej praxi vo vedení motocykla kategórie A2 (do 35 kW). V tomto čestnom prehlásení sa vyžadujú údaje o konkrétnej motorke: EČV, značka, obchodný názov, typ/variant/verzia, najväčší výkon motora, najväčšia prípustná celková hmotnosť a obdobie minimálne 2 rokov, počas ktorých žiadateľ na nej jazdil. Žiadateľ o rozšírenie VO nemusí byť majiteľom motorky, na ktorej preukazuje prax. Podmienkou je, aby táto motorka bola minimálne 2 roky prihlásená (teda v období, v ktorom žiadateľ vyhlasuje, že na nej jazdil) a zaplatiť správny poplatok (kolok) 16,50€, na základe ktorého vás autoškola prihlási na skúšku.

Po prihlásení na skúšku musí žiadateľ buď počkať na najbližšie skúšky a spraviť ich s väčšou skupinou, alebo urobiť skúšku sám, no môže očakávať dodatočné poplatky pre autoškolu, pretože počas vykonávania skúšky je potrebná aj prítomnosť inštruktora.

Za skúšku si autoškola účtuje poplatok. V našej autoškole AUTOMOTOKLUB SR-KARTING  je poplatok za skúšku 130€ s DPH. Pred skúškou odporúčame absolvovať minimálne jednu kondičnú jazdu, ktorá je v cene poplatku za skúšku.

osobitný výcvik,  je potrebné predložiť potvrdenie od lekára o zdravotnej spôsobilosti a čestné prehlásenie o dvojročnej praxi vo vedení motocykla kategórie A2 (do 35 kW). V tomto čestnom prehlásení sa vyžadujú údaje o konkrétnej motorke: EČV, značka, obchodný názov, typ/variant/verzia, najväčší výkon motora, najväčšia prípustná celková hmotnosť a obdobie minimálne 2 rokov, počas ktorých žiadateľ na nej jazdil. Žiadateľ o rozšírenie VO nemusí byť majiteľom motorky, na ktorej preukazuje prax. Podmienkou je, aby táto motorka bola minimálne 2 roky prihlásená (teda v období, v ktorom žiadateľ vyhlasuje, že na nej jazdil).

Pri osobitnom výcviku na skupinu A je treba v autoškole  absolvovať kurz teórie (11 vyučovacích hodín) a cvičné jazdy (9 vyučovacích hodín). Po absolvovaní tohto osobitného výcviku prevádzkovateľ autoškoly vydá osvedčenie, na základe ktorého si žiadateľ podá na polícii žiadosť o rozšírenie vodičského oprávnenia. Pri tomto výcviku nie je vykonávaná skúška odbornej spôsobilosti. V tomto prípade sa platí autoškole AUTOMOTOKLUB SR-KARTING poplatok za absolvovanie kurzu 380€ s DPH.

Pri podávaní žiadosti o osobitný výcvik je potrebné predložiť potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti od lekára (druhá strana tlačiva „Žiadosť o vydanie vodičského oprávnenia“) . Tlačivo sa dá stiahnúť z našej stránky v záložke  „Tlačivá na stiahnutie“.

V oboch prípadoch (osobitná skúška a osobitný výcvik) sa na polícii pri podaní žiadosti o rozšírenie vodičského oprávnenia platí  správny poplatok (kolok) 6,50 €, pri vyhotovení VP do 30 dní, pri expresnom vybavení do dvoch dní je poplatok 26,-€.

Pri rozhodovaní o spôsobe rozšírenie VP na motocykel sk. A je najlepšie konzultovať jednotlivé možnosti a konkrétne poplatky priamo v autoškole a zohľadniť okrem nich aj to, ako dlho bude celý proces trvať.

Potom si už stačí len vybrať tú najvhodnejšiu možnosť a tešiť sa z jazdy.

Všetky informácie v tomto príspevku sú platné ku dňu 1. 6. 2020, popisované podmienky a poplatky platia pre našu autoškolu Automotoklub SR-KARTING s.r.o. Dubnica nad Váhom, v iných autoškolách môžu byť  poplatky iné!

63 komentárov k “Rozšírenie vodičského oprávnenia skupina A2 na skupinu A”

 1. zdravim, chcem sa spytat,budem mat 30rokov a chcel by som si spravit vodicak na motorku a neviem ci si musim urobit A1 alebo rovno A2. Diky

  1. Dobrý deň, vodičské oprávnenia skupiny A (AM, A1, A2 a A) sú na dvojkolesové vozidlá a ich odvodeniny (troj a štvorkolky príp. snežné skútre), ich získanie je podľa veku, keď máte 30 rokov môžete si VO spraviť na motocykel bez obmedzenia výkonu t.j. sk. A, na získanie VO je potrebné absolvovať kurz a úspešne vykonať skúšku odbornej spôsobilosti – test a praktickú jazdu, cena za rozširovací kurz (ak máte VP B, príp. C) je 340 €, ak ešte nemáte žiadny VP je to základný kurz v cene 410€.
   Jozef Žiaček, autoškola Automotoklub Dubnica n/V.

   1. Dobri den . chcem sa spitat mam vp ale len na AM a chcem vodicky rozsirit na A ale tonsa da až po dvoch rokoch ak mam vp na A1 A2 je to pravda Ďakujem

    1. Dobrý deň, postup je iný, treba si prečítať ostatné komentáre na tejto stránke.
     S pozdravom

     Jozef Žiaček, konateľ spoločnosti

 2. Zdravím, čo ak vlastním VP skupiny B a nespravím skúšky pri rozširovaní VP na skupinu A1, A2 alebo A? Zoberú mi vodičský aj skupiny B?

  1. Dobrý deň, VP skupiny B vám nezoberú, max. Vám ho zadržia ak by ste neuspel v teste na min. počet bodov pre sk. B 50, ale to až po 3. pokuse na skúške

 3. Zdravim mam vodicky preukaz tipu b a B,AM a potrebujem ho rozšíriť naAM co v najkratsom case co potrebujem a ake su moznosti??? Vp mam ale Uz Španielsky!

  1. Španielsky VP si musíte riešiť v Španielsku, pokiaľ by ste chcel slovenský VP musel by ste si ten španielsky vymeniť za slovensky a potom absolvovať rozširovací kurz na motocykel. Oprávnenie skupiny AM platí len na malé motocykle kategórie L1e, oprávnenie skupiny AM je vždy udeľované so skupinou B, tarozšírenie na AM defacto ani nie je.

 4. Chcem sa opytat osobitná skúška – je len jazdy na cvičisku a z policajtom bez Testov – alebo celá skúška testy – cvičisko – jazdy . A osobitný výcvik je len Teoria 11 hodín niekde v autoškole a par hodín jízd bez testov a skúšok?

  1. Osobitná skúška A2 pre získanie oprávnenia sk. A je skúška z praktickej jazdy, ktorá sa skladá z jazdy na autocvičisku a následne praktická jazda v cestnej premávke pod dohľadom skúšobného komisára policajta. Pred skúškou je treba doložiť predpísané potvrdenia-prax. Všetky dokumenty žiadosť potvrdenú lekárom a čestné prehlásenia a potvrdenia treba doručiť do autoškoly min. 10 dní pred plánovanou skúškou.
   Osobitný výcvik je potrebné vykonať v autoškole, ktorá má príslušné oprávnenia na výcvik príslušnej skupiny VO, po absolvovaní výcviku vydá autoškola osvedčenie o vykonaní výcviku, žiadateľ doloží potvrdenia o praxi a autoškola tieto dokumenty odovzdá na príslušný okresný dopravný inšpektorát PZ. Po zaregistrovaní žiadosti (cca 2-3 dni) sa žiadateľ dostaví na DI PZ, zaplatí správny poplatok (6,50€) a bude mu vydaný VP s príslušnou skupinou. Žiadna skúška sa nevykonáva.
   Jozef Žiaček, autoškola Automotoklub SR-KARTING

 5. Dobrý deň, pri rozširovaní skupiny A2 na A stačí mi prax na motorke s 11kw(A1) alebo potrebujem 2 ročnú prax s motocyklom ktorý má viac ako 11kw

  1. Dobrý deň, pri rozširovaní osobitnou skúškou alebo osobitným výcvikom je možné len postupne A1 na A2, A2na A. Čiže prax na A1 (do 11kW) na A (nad 35kW) nestačí. Od 1.4.2020 bude na základe zákona o autoškolách zavedený nový systém skúšok na získanie príslušného VP.
   Jozef Žiaček, autoškola Automotoklub SR-KARTING

 6. Zdravím, mám otázku, mám klasický vodičský preukaz B a AM. A chcel by som A. Na aký kurz do akej skupiny sa mám prihlásiť?. Som z Ba dajú sa hodiny nejak prispôsobovať? Ďakujem.

  1. Dobrý deň, motocykle (skupina vozidiel A) je rozdelená do skupín podľa výkonu a veku žiadateľa. Keďže máte VP sk. B predpokladám, že máte viac ako 18 rokov. Od 18 do 24 rokov je možné si rozšíriť VP o skupinu A2 (motocykle do 35kW), ak máte viac ako 24 rokov resp. v deň skúšky by ste mali viac ako 24 r., môžete si rozšíriť VP o skupinu A (nad 35 kW), čiže bez obmedzenia výkonu a hmotnosti. Pri rozširovaní o skupinu A je kurz, ktorý sa skladá z teórie (15 hod. t.j. 5 vyučovaní) a praktických jázd (17 hod. PJ t.j. 8 jázd.) Prispôsobenie vyučovania a jázd je možné podľa dohody s účastníkmi, bežná prax sú víkendy a poobedia.

   S pozdravom

   Jozef Žiaček, konateľ spoločnosti

   1. Nerozumiem pokial ma vodic opravnenie skupiny B a AM dokonca A1 s automatickou prevodovkou preco musi absolvovat vsetko odznova testovacia jazda s policajtom, ved toto sme uz absolvovali a zakon nam umoznuje viest v podstate skuter 😀

    1. Dobrý deň, podmienky sú dané zo zákona, Vašou otázkou sa musíte obrátiť na Min. dopravy SR alebo na NR SR, ja Vám môžem takú službu len zabezpečiť za dodržania zákonných podmienok, a ak ste spokojný s jazdou na skútri tak potom nie je čo riešiť, ja som tiež kedysi jazdil na takom „kozom dychu“.
     S pozdravom
     J. Žiaček

 7. Zdravím jazdim na skutri do 11kw ide o skúter chcem silnejší vyuzivam skupinu B ako postupovať pri zvýšení výkonu pozor ide o skúter automat nie motorka ďakujem vlastným vodicak som bývalý profesionálny vodič skupiny mám AM B C T ďakujem za info

  1. Dobrý deň, pokiaľ chcete jazdiť na motocykli s vyšším výkonom s automatom alebo bez je to jedno, potrebujete rozšírenie vodičského oprávnenia na skupinu A bez obmedzenia výkonu, príp. sk. A2 do 35 kW. V praxi to znamená, že absolvujete doplnkový počet hodín teórie (15) a praktické jazdy (17).

   S pozdravom

   Jozef Žiaček, konateľ spoločnosti

 8. Dobrý deň. Som vodič medzinárodnej kamiónovej dopravy z 16 ročnou praxou a chcel by som rozšírenie VP na skupinu A . Keďže mám len AM vo VP. Aký postup je v mojom prípade a či sa zohľadňuje v cene potencionalneho kurzu prax a skupiny ktoré už mám.

  1. Dobrý deň, tlačivá na rozšírenie VP z A1 na A2sú aj na našej stránke v záložke „Tlačivá na stiahnutie“, a tie je treba vypísať, potvrdiť od lekára a zaniesť do autoškoly, ktorá taký výcvik vykonáva. V našej autoškole výcvik A1, A2 nevykonávame.
   S pozdravom
   Jozef Žiaček, konateľ spoločnosti

  2. Dobrý deň, omylom som Vám poslal inú odpoveď, vo Vašom prípade ide o rozšírenie VP o skupinu A a tento kurz obsahuje 15 hodín teórie a 18 hodín jazdy na motocykli, prax na vozidlách iných skupín je zohľadnená len v rozsahu teórie pravidiel cestnej premávky. V cene kurzu sú zahrnuté len tieto hodiny, k tomu treba pripočítať kolky 16,50 prípadne platbu u lekára za potvrdenie na žiadosť, a ak ste v minulosti neabsolvoval kurz prvej pomoci alebo nemáte potvrdenie o absolvovaní musíte absolvovať aj tento kurz.

   S pozdravom

   Jozef Žiaček, konateľ spoločnosti

 9. Dobrý deň chcem sa spýtať mám vp. Skupiny a1 a chcem skupinu a2 kde zoberiem tie tlačivá samozrejme predtim technický motocykla ktori je prihlásený 2roky na jedného majiteľa skúška v autoškole sa skladá aj z testov alebo len 15h teorie a 17h jazd.
  daujem za odpoveď .

  1. Dobrý deň, tlačivá na rozšírenie VP z A1 na A2sú aj na našej stránke v záložke „Tlačivá na stiahnutie“, a tie je treba vypísať, potvrdiť od lekára a zaniesť do autoškoly, ktorá taký výcvik vykonáva. V našej autoškole výcvik A1, A2 nevykonávame.
   S pozdravom
   Jozef Žiaček, konateľ spoločnosti

  1. Dobrý deň, v priebehu rokov ako máte udelené VP skupiny A do 25 kW prešla malá zmena a všetky držitelia VP z minulosti s týmto obmedzením majú od roku 2018 VP obmedzenie posunuté do 35 kW. Pokiaľ by ste mal záujem o rozšírenie na skupinu A bez obmedzenia výkonu to sa dá získať osobitným výcvikom rozšírenia A2 na A (teória a jazdy bez skúšky, s doložením praxe na motocykli sk. A2 min 2 roky) alebo osobitnou skúškou A (skúška praktická jazda na motocykli, s prehlásením o praxi na motocykli A2 min. 2 roky)

   S pozdravom

   Jozef Žiaček, konateľ spoločnosti

 10. Dobry deň.Rozširujem vodičsky na skupinu A.Mam skupinu B 12 rokov.Plati mi kurz prvej pomoci ohladom rozširenia vodičskeho preukazu keď je z roku 2008?ziadna platnost tam nie je a v autoskole povedali ze musim robit novy kurz.Tak by som chcel poradiť ako to je.Ďakujem

  1. Dobrý deň, kurz prvej pomoci Vám platí, zatiaľ nevyšla žiadna právna úprava podľa ktorej by bola obmedzená platnosť osvedčenia, niektorých autoškolách si týmto alebo niekomu „naháňajú“ kšefty, dôležité je preukázať sa tým osvedčením o absolvovaní príslušného kurzu prvej pomoci.

   S pozdravom

   JozeF Žiaček, konateľ spoločnosti

 11. Dobrý deň. Neviete mi poradiť kde by som našiel vroz na to čestné prehlásenie? Alebo je niekde original tlačilo?
  Ďakujem za odpoveď.

  1. Obe tlačivá podľa toho aké chcete dať čestné prehlásenie sa nachádzajú na našej stránke v záložke „Tlačivá na stiahnutie“
   Jozef Žiaček

 12. Dobrý deň mam otázku ak si spravím vodicak A2 ale nebudem jazdiť vôbec a po mojich 24 rokoch budem chcieť rozšírenie tak potrebujem mať 2 roky prax alebo sa to dá aj inak? Alebo radšej počkať a keď budem mať 24 tak si spraviť. Ide mi o to že si chcem spraviť vp teraz na ALE s motorkou nepočítam momentalne

  1. Pre rozšírenie na skupinu A je potrebná prax, či je Vám momentálne zbytočné si robiť VO sk. A2. pokiaľ ste držiteľom VP sk. B a máte vodičský preukaz viac ako 2 roky môžete viesť skkúter do 125 ccm s automatickou prevodovkou. Na tom si môžete do Vašich 24 vyskúšať či Vás tá motorka aspoň niečim zaujme.
   Jozef Žiaček

 13. Zdravim mám 38 r roky už jazdím na skútri do 11 kW – automat , mám VP skupinu B a chcem si rozšíriť VP o veľkú motorku , čo k tomu potrebujem ? Budem musieť robiť skúšky respektíve písať aj test ako keď som robil VP skupinu B ? Aký je postup ďakujem

  1. Dobrý deň, rozšírenie skupiny VO skupiny B na A je možné absolvovaním výcviku skupiny A, čo je 15 hodín teórie (5 vyučovaní), a 18 hodín praktického výcviku. Po absolvovaní výcviku je skúška z teórie (test min. počet bodov 50 z 55) a praktická jazda na autocvičisku a v cestnej premávke.
   Cena kurzu k 26.7.2020 v našej autoškole je 400€ s DPH.
   Ale máte aj zaujímavú otázku na tent test skupiny B, predpokladám od kedy ste ho urobil cca 15 20 rokov späť, tak boli odvtedy pravidlá cestnej premávky už najmenej 20 krát novelizované, takže ten test sa robí štandartne.

   S pozdravom

   J. Žiaček

 14. Zdravím

  Mám 35 rokov a vlastním 17 rokov VP sk. B+AM. Kupil som motorku 125 manualna prevodovka do 11kw a teoreticky potrebujem postacujucu skupinu A1. Budem musiet znovu robit jazdu a skusky ?

  1. Dobrý deň, rozšírenie o skupinu „A“ predstavuje kurz v autoškole s príslušným rozsahom (A1 alebo A2 alebo A)a následnú skúšku v test z pravidiel cestnej premávky a praktická jazda.

   S pozdravom

   Jozef Žiaček, konateľ spoločnosti

 15. Dobrý deň mam otazku mám vodičák na skupinu B a A2 chcel by som si zoršíriť na A lenže treba preukázať 2 ročnú prax na motorku ale môže byť od známeho kamaráta ?

  1. Dobrý deň, podmienky na rozšírenie na skupinu A zo skupiny A2 sú dané zákonom. Vo vašom prípade je to osobitný výcvik alebo osobitná skúška, lacnejšia je osobitná skúška, ale v obidvoch prípadoch je potrebné dokladovať dvojročnú prax vo vedení motocykla skupiny A2 (môže byť nájom, zapožičanie a pod. vtedy musí byť podpis na doklade overený na úrade a je potrebné tento doklad doplniť fotokópiou technického preukazu od motocykla).
   S pozdravom

   Jozef Žiaček, konateľ spoločnosti

 16. Zdravím, mám otázku disponujem vodičským preukazom B,B1 a na motorku AM. Vodičák už mám 13 rokov a teraz by som chcel začať jazdiť na motorke čo musím pre to spraviť aby som mal vodičák na A1, A2? na Ačko viem čo treba ale na tie ostatné A1, A2 či netreba len nejaké potvrdenia alebo niečo podobné. Ďakujem

  1. Dobrý deň, musíte absolvovať kurz na príslušnú skupinu, ak si spravíte na skupinu A tá zahŕňa všetky skupiny A.
   Jozef Žiaček, konateľ spoločnosti

 17. Dobrý deň, chcem si urobiť VP na skupinu A a potrebujem vedieť, že ak vlastním VP zo všetkými skupinami okrem A a A1 (A2 tam kolonku nemám), vlastním aj KKV kartu, tak budem musieť absolvovať aj záverečné testy písomné, jazdu a aj kurz prvej pomoci? Chodím pravidelne na školenia, nakoľko som aktívny D vodič. A ak napr. nedosiahnem potrebný počet bodov pri písomnej skúške, siahnu mi na terajšie vodičské oprávnenie? Čo by bolo pre mna najlepšie, aký postup. Ďakujem za info.

  1. Dobrý deň, skupina VP A je samostatná a musíte na získanie tejto skupiny absolvovať rozširujúci kurz RD/A, je to 15 hodín teórie a a 18 hodín praktického výcviku,skúška je testom min. počet na získanie skupiny A je 50 bodov a jazda na a cvičisku a v premávke, predbežný začiatok kurzu na skupinu A je 3/2021 podľa počtu záujemcov.
   S pozdravom
   Jozef Žiaček, konateľ spoločnosti

 18. Dobrý deň,

  chcel by som sa informovať ohľadne navýšenia VP z A2 na A. Momentálne mám vodičský preukaz skupiny A2 od 13.10.2020. Mal by som záujem navýšiť VP z A2 na A po dosiahnutí veku 24 rokov. 24 budem mať v septembri tohto roku. Aké podmienky platia pre navýšenie v prípade dosiahnutia veku 24r. bez 2 ročnej praxe? Je možné rozšíriť VP po dosiahnutí 24r. aj osobitnou skúškou ako v prípade absolvovania 2r. praxe?

  Ďakujem

  1. Pre rozšírenie VP A nad 35kW osobitnou skúškou je potrebné splniť dve podmienky vek 24 a prax 2 roky, jednu budete mať splnenú v septembri, prax neznamená byť držiteľom VP skupiny A2 2 roky.
   S pozdravom
   Jozef Žiaček, konateľ spoločnosti

 19. Dobry den, mam 20 rokov a mam VP AM, B1 a B. Chcem sa spytat ze keby som chcel spravit VP A2 do 35kw tak co si mam urobit ?

  1. Dobrý deň, vo Vašom prípade pripadá do úvahy VP skupiny A2, bohužiaľ naša autoškola takéto kurzy nevykonáva.

   Jozef Žiaček, konateľ spoločnosti

 20. Dobrý deň, koľko krát sa môže opakovať skúška z odbornej spôsobilosti, ak bolo odobraté vodičské oprávnenie pre stratu odbornej spôsobilosti?
  Musím spraviť test + jazdu?
  Ak neprospejem, budem musieť opakovať celý vodičský kurz pre vrátenie odobratého vodičského oprávnenia nanovo? – alebo tam nie je žiadne obmedzenie, koľko krát sa môže skúška vykonávať ?

  1. Dobrý deň, preskúšanie odbornej spôsobilosti je nariadenie správneho orgánu pri uložení trestu pre spáchanie závažného priestupku v cestnej premávke, rozsah určuje správny orgán spravidla okresný dopravný inšpektorát. pri uložení trestu Vám bolo doručené rozhodnutie a v ňom sú stanovené podmienky napr. dokedy musíte vykonať skúšku príp. ak ju nevykonáte aká sankcia z toho vyplýva. Z Vašej otázky ale nie je zrejmé či máte VP zadržaný alebo odňatý, to sú dva rôzne prípady. O odňatí (odobratí) rozhoduje súd, o zadržaní ODI.
   S pozdravom
   J. Žiaček, konateľ spoločnosti

 21. Dobry den, chcem sa opytat na odporucany postup ak chcem ziskat opravnenie A.
  Mam 36 rokov, opravnenie B,B1,AM (ziskane v roku 2009) bez akejkolvek doterajsej praxe s motorkou. Vek na A splnam, motorkovu prax nemam, cize ak by som si kupil a jazdil po dobu 2 rokov do 125cm3 11kW skuter, postaci to ako prax, ktoru je potrebne dokladovat pre zisk opravnenia A? + absolvovat cely vycvik na A (teoria, prax, testy a prakticke preskusanie).
  Je to tak? cize jazdit teraz najprv 2 roky skuter, alebo sa da ziskat Acko aj skor?
  Dakujem.

  1. Dobrý deň, rozšírenie VP o skupinu A je potrebné absolvovať kurz rozšírenia VP zo skupiny B na skupinu A, pri splnení podmienok veku min. 24 rokov pri vykonaní skúšky.
   Kurz trvá cca 30 dní plus čakacia doba na skúšku. Nie je potrebná prax na skútri.
   S pozdravom
   Jozef Žiaček, konateľ spoločnosti

   1. Môžem sa spýtať, tento rok mám 35 rokov, vodičský preukaz B mám už dlhšie, teraz sa chcem prihlásiť na kurz vodičského preukazu A, čo mám robiť, koľko stojí kurz vodičského preukazu. A? som v bratislave

    1. Dobrý deň, odpisujem Vám neskôr, za čo sa ospravedlňujem. Ak chcete VP sk. A musíte sa prihlásiť do autoškoly na príslušný kurz, v Bratislave je viacero autoškôl s oprávnením vykonávať takýto výcvik, cena kurzu je podľa autoškoly individuálne cca v rozsahu 400 – 900 € (údaje dostupné z internetu).
     S pozdravom
     Jozef Žiaček, konateľ spoločnosti

 22. Dobrý deň rad by som sa spýtal mam 38rokov a VP. Skupinu B takže môžem mať skúter do 125 a 11kw . Rád by som vedel aké sú možnosti aby som mohol kúpiť a jazdiť na silnejšom skútri do 35kw (chcem len skúter s automatickou prevodovkou)

  1. Dobrý deň, musíte mať oprávnenie min. sk. A2. Oprávnenie skupiny A2 alebo A získate len absolvovaním rozširovacieho kurzu RB-A2 príp. RB-A.
   Jozef Žiaček

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *