O nás

Autoškola AUTOMOTOKLUB SR-KARTING s.r.o., vykonáva kurzy na získanie vodičského oprávnenia skupiny B, vozidlo s hmotnosťou do 3,5t a skupiny A motocykel s výkonom nad 35 kW.

Naša autoškola bola založená už v roku 1990 a v regióne pôsobí ako jedna z prvých privátnych autoškôl. Slovo KARTING v názve autoškoly je historicky dané nakoľko naša firma resp. organizácia, ktorá jej predchádzala, sa venovala a stále venuje,  pôsobeniu v oblasti pretekov motokár resp. veľa členov našej organizácie sa venovalo pretekaniu na motokárach a organizovaniu týchto podujatí .

Autoškola AUTOMOTOKLUB SR-KARTING si za dobu pôsobenia na trhu vybudovala povesť serióznej spoločnosti s veľmi ústretovým prístupom k uchádzačom o vodičské oprávnenie.

Pri výcviku sa Vám budú venovať inštruktori s priateľským prístupom. Veríme, že aj Vy oceníte úroveň teoretickej výučby a praktického výcviku. Naším cieľom je, aby ste u nás boli spokojní a pripravení na bezproblémové zvládnutie rôznych situácií v cestnej premávke a úspešne zvládli záverečné skúšky a získali  vodičský preukaz.

Nájdete nás na adrese: Centrum II 70/1, Dubnica nad Váhom

Ako v každej autoškole, aj naša výučba pozostáva z praktických jázd a hodín teórie. Teoretická výučba sa koná v čase podľa dohody uchádzačov na prvom stretnutí, v prípade potreby je možné teoretický výcvik rozšíriť o ďalšie doplnkové hodiny teórie. Výučba teórie prebieha v trojhodinových blokoch (3 x 45 min.) podľa učebnej osnovy, ktorú dostane každý uchádzač na prvom vyučovaní teórie.

V našej autoškole prebieha výcvik vo vedení vozidla od prvej hodiny priamo vo výcvikovom vozidle t.j. žiadateľ hneď od začiatku výcviku riadi skutočné vozidlo. Máme vlastné uzatvorené autocvičisko, na ktorom žiadateľ v prvej etape absolvuje základy v riadení a manévrovaní s vozidlom spolu 6 vyučovacích hodín a až potom pokračuje v praktickom výcviku v cestnej premávke. Vyučovacia hodina praktického výcviku trvá 45 min. a môže byť spojená do bloku dvoch alebo troch vyučovacích hodín. O každej jazde je vedený automatický záznam v centrálnom registri uchádzačov (JISCD).

Praktický výcvik vykonávame od ranných hodín až po hodiny večerné, vrátane sobôt a nedieľ. Každý žiak si zvolí jemu vyhovujúce termíny jazdy.